pavel-chusovitin-1305755-unsplash

הסוד לזוגיות מוצלחת

זוגיות מוצלחת זה שם רחב שכולל בתוכו הרבה מאוד דברים. אם אתם נמצאים באחת כזאת, אז אתם וודאי יודעים להגיד שיש מכלול של אלמנטים בתוך הזוגיות שלכם, כגון: אינטימיות, חברות, אהבה, תקשורת, יחסי מין, שיתוף פעולה ועוד ועוד.
לצד זה, אלו מביניכם שכבר עלו על הטריק כנראה מבינים שלמרות כל האלמנטים, יש אלמנט אחד שהוא המהותי ביותר ליצירת זוגיות טובה- תקשורת.
כשנשים וגברים נכנסים למערכת יחסים כל אחד הוא אינדיווידואל בפני עצמו. בהתחלה הקשר החדש מאוד מרגש, הכל חדש, עושים מלא סקס ומרגישים כאילו אתם האנשים העשירים עלי אדמות. אתם בטוחים ב- 100% שמעולם לא הרגשתם כך וסביר להניח שזאת המערכת יחסים הכי טובה שניהלתם עד עצם היום הזה.
כשיש כימיה והתחושה הדדית ממשיכים את הקשר, אך לא מעט פעמים מתחילים לאבד את האינדיווידואליות שנכנסנו איתה לקשר, אותה הייחודיות שבזכותה בן/ת הזוג יתאהבו בנו בזכותה מלכתחילה. אנחנו מתחילים לדבר ברבים (אנחנו, חשבנו, רצינו), כאילו הרצונות והמחשבות משותפות. לעיתים גם אם חבר/ה י/תציע לך לצאת איתו/ה את/ה אפילו לא תשקלי/קול את האפשרות לצאת בלי הפרטנר/ית שלך. האמת שעד כאן, אם זה נוח לכם אז אין עם העניין הזה בעיה אמיתית.
איפה הבעיה מתחילה? כשאנחנו בטוחים שהבן/ת הזוג שלנו קוראים את המחשבות שלנו, כשאנחנו בטוחים שהם עשו או לא עשו משהו בכוונה כדי לפגוע, כי הם ידעו ש… הבעיה מתחילה כשאנחנו בטוחים שבמרוצת השנים מוחותינו ולבבותינו התאחדו. אך אין זה כך כלל וכלל, אנחנו חושבים אחרת, נפגעים מדברים שונים, מעריכים מחוות אחרות, הפנטזיות המיניות שלנו שונות, והדברים שבא לנו לנסות במיטה שונים ומשתנים.
כשיש תקשורת טובה אז לא חייבים לריב, אפשר לדבר. לא חייבים להתעצבן או להרים את הקול כדי להבהיר נקודה, למען האמת זה כנראה יסתום את האזניים של המאזין עוד יותר. כשיש תקשורת טובה משתפים אחד את השני בדברים הטובים יותר והטובים פחות. אם נפגעתי אסביר מדוע. אם אני לא מסוגלת להבין בעצמי למה, אני אחשוב על כך לפני שאני פותחת את השיחה עם הבן זוג שלי, מפני שאני רוצה להבין ולהסביר לו את המהות של הפגיעה. אולי כך נוכל להימנע בעתיד ממצב דומה.
כשיש תקשורת טובה אז זה למעשה נוגע בכל אחד ואחד מהאלמנטים שמרכיבים זוגיות מוצלחת. בסדנאות שלי אני נתקלת הרבה בשאלות של פערים בחשק המיני. אז גם כאן תקשורת היא המפתח. המיניות בין בני זוג היא ביטוי לתחושות שלנו זה/ו כלפי זו/ה. אם יש כעסים שנמצאים שמתחת לפני השטח כנראה שנחשוק פחות בבן/ת הזוג. ואם יש כל הזמן ריבים קטנים בבית אז כנראה שאתם פחות מחמיאים אחד לשני, מתנשקים ומתלטפים סתם כך. תשומת הלב הקטנה במהלך היום יום היא חלק בלתי נפרד מהתקשורת המינית שלנו. ככל שמנקים את המשקעים שיושבים לנו אחד כלפי השני ומשחררים אותם התקשורת משתפרת, המין משתפר והאהבה מתעצמת.
דנה ויינשטיין אורן-מאמנת להעצמת נוכחות מינית

שתף את הפוסט הזה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

אולי יעניין אותך גם

בלוג

פייסבוק לייב: שקט

מתי אנחנו פוגשים את עצמנו בצורה המיטבית? כשאנחנו פשוט עם עצמנו. אני לא מתכוונת באופן כללי, אלו רגעים שבהם אנחנו

קרא עוד »
אביזרי מין

מגרש משחקים- חלק ראשון

זהו, נגמרה השנה ובפתח מתחילה ממש עוד רגע 2017. הרבה אנשים עושים חשבון נפש, מחליטים החלטות לקראת השנה החדשה, אולי

קרא עוד »
גלילה למעלה

הרצאת זום- עד העונג הבא 13.01, ב 20:30