body-brawny-close-up-1757159

שפשוף נעים

האורגזמה הנשית היא אחד הנושאים המדוברים ביותר בכתבות, ידיעות ובלוגים על מיניות. מה עם האורגזמה הגברית? כמעט ולא מדברים עליה. למה?
האם בגלל שברור לנו שכל גבר חווה אורגזמה בסקס? אולי אנחנו חושבים שאנחנו יודעים כל מה שאפשר לדעת על האורגזמה הגברית?
למען האמת הסיבה לא ממש משנה, העובדה היא שמרוב שהיא נלקחת כמובן מאליו היא לא מדוברת ולא נכתבת ואני רוצה לשבור קצת את המקובל ולדבר עליה, האורגזמה הגברית.
נפתח בכמה עובדות שאולי יפתיעו אתכם ואולי לא… :
15% מהגברים דיווחו שמעולם לא חוו אורגזמה תוך כדי חדירה נרתיקית
28% מהגברים דיווחו שזייפו אורגזמה בסקס (כן זה אפשרי)
אלה היו 60 שניות על – בואו לא ניקח את האורגזמה הגברית כמובנת מאליה…
מדובר באחוזים גבוהים יחסית.
עכשיו, אחרי שהבנו שיש מקום לדבר על אורגזמה גברית, הרשו לי בטור הזה להתייחס לאוננות. כן בדיוק… על "לעשות ביד".
אמנם האיבר הגברי נחשב יותר "קל לתפעול" ביחס למקבילו הנשי, אך עדיין כל גבר מגיב קצת אחרת. בגלל שהם נחשבים "קלים לתפעול" יש המון לחץ חברתי שפועל על הגבר כדי לעמוד בסטנדרטים מסויימים. רק הלחץ הזה לכשעצמו יכול לייצר קושי בהגעה לאורגזמה ואצל חלק מהגברים הלחץ ישפיע על התפקודיות שלהם במיטה.
אחת השאלות שיצא לי להתקל בהן יותר ויותר לאחרונה: "אני מאונן הרבה- זה בריא? זה יכול לפגוע בחשק המיני שלי כשאני שוכב עם חברה שלי?" ושאלות נוספות בסגנון.
אז הנה הבשורה:
לאונן זה דבר בריא! כל עוד האוננות אינה פוגעת בתפקוד היומיומי שלך, כלומר מונעת ממך ללכת לעבודה/לימודים, מונעת ממך לפגוש חברים- רק אז זאת מתחילה להיות בעיה.
כל עוד האוננות אינה פוגעת בתפקוד הסוציו-חברתי שלך אז אין כל בעיה וזה אפילו מאוד בריא. ככל שגבר שופך יותר זרע זה מוריד את האחוזים שלו לחלות בסרטן הערמונית, עד 20% (זה המון!)
ומה בנוגע לחשק המיני? ובכן תמיד אני אומרת שאין קשר בין אוננות לבין סקס, זה 2 פעולות שונות. יחד עם זאת, כל גבר הוא אחרת ואתם צריכים להכיר את עצמכם. תשאלו את עצמכם- אם תאוננו 3 פעמים ביום האם יהיה לכם חשק לסקס באותו היום עם בן/בת הזוג? האם כשאתם עושים ביד ושופכים קשה לכם יותר לגמור בזמן חדירה? אם כן- האם זה מפריע או שהסקס עדיין מהנה?

עוד תופעה שכדאי לשים לב אליה- שפשוף יתר יכול לגרום לפצעים על האיבר. על כן עדיף להשתמש בחומר מסכך כלשהו או אולי אפילו לפנק את עצמכם באביזר מין לגבר שיגביר לכם את ההנאה מאוננות. לדוגמא- ביצת האוננות (בתמונה).
בסקס כמו בסקס- אין תשובות נכונות באופן טוטאלי, מה שיתאים לאחד לא יתאים לאחר ועל כן אתם צריכים לשים לב שאוננות וזמן פורנו לא באים על חשבון סקס כי אז חבל על הזוגיות… אם אתם מאלו שהאוננות עבורם היא רק "מתאבן" לסקס הזוגי אז עופו על זה… אם לא אז תמצאו את המינון שעובד לכם ושומר אתכם במשחק הזוגי לצד הסולו. בכל מקרה עדיף לגמור לפחות פעמיים בשבוע על מנת להפחית את הסיכויים לחלות בסרטן הערמונית.

דנה ויינשטיין אורן- מאמנת להעצמת נוכחות מינית
לצפייה בוידאו האחרון שלי על תקשורת בין בני זוג

שתף את הפוסט הזה

אולי יעניין אותך גם

בלוג

אוננות או נמות

חודש מאי הוא חודש האוננות הבינלאומי. אתם בטח חושבים לעצמכם– למה בכלל צריך כזה דבר?אולי אחדש לכם ואולי לא, אך

קרא עוד »
גלילה למעלה

הרצאת זום- עד העונג הבא 13.01, ב 20:30