skyler-king-527288-unsplash

אוננות או נמות

חודש מאי הוא חודש האוננות הבינלאומי. אתם בטח חושבים לעצמכם– למה בכלל צריך כזה דבר?
אולי אחדש לכם ואולי לא, אך שיחה על אוננות היא בין השיחות היותר מורכבות בחדר האימון שלי, בייעוצים טלפוניים ובכלל סתם ככה ביומיום (אתם כבר מכירים אותי- תמיד מדברת על סקס).

אז אתם מאוננים?

כשמדובר בגברים- לרובם אין שום בעיה עם הפעולה הזאת. למרות שנתקלתי כבר בגברים שלא מאוננים שמבחינתם לגמור זה רק בסקס. נדירים- אך קיימים.
עם נשים העניין יותר מורכב, "פחות מקובל". המשפטים נעים בין:
"אני לא צריכה לאונן, יש לי בן זוג"
"אני לא מתחברת לאוננות"
"זה לא עושה לי שום דבר"
"זה מוזר לי"
"אישה לא אמורה לאונן"
ועוד משפטים, תירוצים וסיבות ללמה לא לעשות את הפעולה הכל כך טבעית הזאת שאנחנו עושים אותה אפילו כעוברים ברחם?
אז הייתי שמחה לנסות ולעשות לכם קצת סדר ב'למה' זאת התפישה הכללית? למה בכלל כדאי לאונן? מה היתרונות של הפעולה הזאת? ומתי לעזאזל מוצאים לזה זמן?

איך מסבירים את התפישה הזאת?

אוננות מתחילה בגילאים מאוד צעירים. סביר מאוד שהיום אנחנו, ההורים, יודעים טוב יותר מההורים שלנו איך להגיב לעניין כשאנחנו מוצאים את בן/ת ה 4-5 שלנו יושב/ת עם רגליים פתוחות מול הטלוויזיה ועושה את הפעולה הזאת באגביות כמו שמגרד לה/ו באף.
אז כנראה שנגיד- כל הכבוד שאת/ה חוקר/ת את עצמך, אך יחד עם זאת- את זה נהוג לעשות בפרטיות, לבד.
לצערנו ההורים שלנו ידעו פחות טוב, ועוד פחות מהם הסבים והסבתות שלנו. והתגובות המזועזעות שלהם לפעולה הכל כך טבעית הזאת כנראה גרמה לרבים מאיתנו להבין כילדים קטנים שזה לא בסדר, שזה אסור ובכך למעשה לחוות אשמה ובושה אם הם כן.
אמהמה… בעיקר לבנות זה לא היה בסדר, לבנים לא ממש אמרו על העניין הזה משהו בכלל וכך נוצר מצב שרוב הגברים מרגישים הכי טוב בעולם עם אוננות (ובצדק). בעוד שהנשים- פחות.
משפטים כמו" "תוציאי את היד, מה יש לך שם, זהב?" /"לא נוגעים שם" / "שלא תפצעי את עצמך" וכדומה הם מסוג המשפטים ששורטים אותנו, ששרטו אותנו כילדות. אגב, לעיתים אנחנו אפילו לא זוכרות שזה נאמר, אך זה מספיק עוצמתי כדי לגרום לנו להפסיק לעשות את הפעולה הכה טבעית הזאת ולקבל על עצמנו איסור מוחלט.
והחיים שלנו מורכבים מתבניות התנהגות אוטומטיות. אם אוננות מעולם לא נכנסה לאוטומט אז ברור שבגיל בוגר יותר זה ימשיך להיות מחוץ לאוטומט ואותן הנשים ימשיכו לפספס את ההנאה שלהן, או לחלופין לנסות אך מייד לחוש אשמה ובושה ואז להפסיק. ואז הן אומרות- ניסיתי, אך זה לא עבד.

למה כדאי לאונן? (היתרונות)

לא אחת יוצא לי להיתקל באישה שהיא מאוד פתוחה במיניות שלה ועדיין- אוננות נותרת מחוץ לתחום. כשאישה כזאת מצליחה לפרוץ מול עצמה את מחסום האוננות נגלה בפניה עולם חדש לגמרי! איך זה הגיוני?
לא משנה עד כמה אנחנו פתוחים, ההתנהלות שלנו בנוכחותו של אדם אחר היא שונה. יש משהו באינטראקציה מינית זוגית שלפעמים אנחנו מרגישים שאנחנו "חייבים" משהו לצד האחר. וכשאני כותבת חייבים אני מתכוונת להרגשה האישית, לא באמת לזה שמישהו מחייב אותי.
אם הוא יורד לי אני עשויה להרגיש שאני חייבת לגמור כי אם אני לא אגמור אז הוא יכול מאוד להיעלב, והוא השקיע כל כך הרבה ולא נעים לי… (זה אגב אחד התסריטים היותר נפוצים אצלי בחדר האימון), ובעצם כל ה'לופ' המחשבתי הזה הוא בדיוק מה שמונע הרבה פעמים את האורגזמה. ה'לופ' המחשבתי לא מאפשר לנו פשוט לשחרר וליהנות. אנחנו עסוקים במילוי 'ציפיותיו' של האחר. או יותר נכון- במילוי הציפיות שאנחנו חושבים שיש לאחר. ולצערי הרבה נשים מזייפות כי זה הרבה יותר קל מאשר להגיד- תשמע אני לא מצליחה להשתחרר ולגמור ולא יודעת מה לעשות כדי להשתחרר ולגמור.
לא מזמן יצאה כתבה על מחקר חדש שגילה שנשים נהנות יותר עם נשים (באופן משמעותי). ומשיחה שיצא לי לנהל עם מספר נשים אחרי הן אמרו- כשאני עם אישה אני יכולה להיות בדיוק מי שאני, אני לא מרגישה מחוייבת לתת Show פורנוגרפי. שזה בכלל היה מבחינתי סוג של וידוי מאוד אמיץ, שיש נשים שמרגישות שמצופה מהן להתנהג בדרך מסויימת מאוד במיטה והן מתנהגות כפי שמצופה ולא כפי שהן היו רוצות.
העניין באוננות הוא שזה מעיין לקיחת כוח לידיים. כי אם אני מאוננת אני לא 'חייבת' כלום לאף אחד, אלא פשוט להיות וליהנות ולהיות מחוייבת אך ורק לעונג האישי שלי. העונג והסיפוק שלי לא תלוי באף אחד. אם אני חרמנית באמצע היום ואני צריכה ונאלצת לחכות לערב כשבעלי יחזור מהעבודה זה די מבאס וגם עשוי להוריד כבר את החשק כי מהרגע שהייתי חרמנית עד הרגע שפגשתי אותו קרו עוד מלא דברים שאולי הלחיצו אותי, ביאסו אותי, שינו את מצב הרוח באופן שאני לא ממש מרגישה כבר חרמנות.
לצד זה- אם אני כן מאוננת כשאני מרגישה חרמנית אז סביר להניח שבערב גם יבוא לי סקס בגלל שבאוננות מופרשים הורמוני המין שלנו וזה מייצר ומחדש את העוררות המינית שלנו. כלומר- זה לא לבחור או או, זה גם וגם ואף מגביר את תדירות הסקס עם הפרטנר.
היתרונות הנוספים של אוננות שבסופה יש לפחות אורגזמה אחת טובה- היא מאוד מרגיעה אותנו ומשחררת מתחים ולחצים, היא תורמת לעור הפנים, משככת כאבים, מחזקת את המערכת החיסונית שלנו ועוזרת להירדם בלילה (או שנ"צ למי שיש את הפריבילגיה).
וחוץ מזה, בזמן אורגזמה כל אזור ההערכה העצמית במוח עובד שעות נוספות והיא למעשה מעלה את ההערכה העצמית שלנו, את האהבה העצמית שלנו ומתוך כך גם את דימוי הגוף שלנו. ובסופו של דבר נמצא את עצמנו מסתובבים מחוייכים ומאושרים. והאנרגיות האלו בעצמן ימשכו אלינו רק דברים טובים!
אה- ועוד דבר קטן, אורגזמה היא הפעולה האנושית הכי מורכבת שמיפו ב MRI וגילו שבמוח שלנו עובדים עד 30 אזורים שונים! (תלוי בעוצמת האורגזמה) ככה שבתכלס, בכל אורגזמה אנחנו יותר חכמים מלפני, המוח שלנו מתרגל חיבורים חדשים ולא רגילים.

להצליח לבד- להצליח ביחד!

ואפילו עוד לא הגעתי לזה שהאוננות ממש מאפשרת לך להכיר את עצמך לעומק. להבין איפה כדאי לגעת ואיך, באיזו עוצמה? מהירות? סוג מגע? וכל אלו יעזרו לך בפעם הבאה- לא לזייף, אלא אשכרה להצליח להגיע לשיא המיוחל וללא תסכול. יש לנו 6 נקודות עונג שניתן לחוות מהן אורגזמה באיבר המין. הרבה מכירות רק 2, במקרה הטוב יותר 4. אם לא תחקרו, לא תחפשו ולא תלמדו את עצמכם אז יהיה קשה יותר למצוא את הנקודות האלו.
לא אחת אני מקבלת פניות מגברים שמבקשים ממני שאני אלמד אותך איך לגרום לאישה שלהם לגמור או באופן כללי או מנקודה מסויימת. ואני בכל פעם נאלצת לאכזב ולהגיד- אני יכולה להסביר עד מחר, אך אם היא לא תתנסה בעצמה אז הסיכוי שזה יצליח נמוך יותר. כשהם אומרים לי שהאישה לא מרגישה בנוח לחקור לבד אז ברור לי שכל עוד המחסום הזה לא ייפתר יהיה קשה יותר להגיע להישגים חדשים ביחד במיטה.
האוננות היא הדרך שלך להתחבר לעצמך, להכיר את עצמך, להבין את העונג שלך. אם תכניסי את זה לרוטינה, לסוג של הרגל את תגלי מאוד מהר עוצמה, כוח שמגיעים ממקום הכי חיובי שיש. ואם קראת את כל זה עד עכשיו ובעקרון את מסכימה- רק שספציפית לך זה לא מתאים. כנראה שיש שם איזשהו מחסום מחשבתי שלא באמת מאפשר לך ליהנות, ובדרך כלל כשמבינים איפה החסימה נמצאת היא כבר נפתרת מעצמה.
לא אוננת עד עכשיו והשתכנעת? לא בטוחה איך להתחיל? כדאי להתחיל באתר הזה- www.omgyes.com שבו תמצאי פרוייקט מחקרי שמונגש לציבור על אוננות נשית. במסגרת הפרויקט מיפו 12 דרכים עיקריות שדרכן מגיעות מרבית הנשים לאורגזמה. הן מסבירות איך הן אוהבות ומדגימות. אני בטוחה שתצליחי לקבל משם מספר טיפים. וכמובן אל תהססי להשתמש בצעצועים אם זה מה שיגרום לך להתחיל לגעת בעצמך, הם בהחלט מוסיפים המון. *שימו לב, האתר הוא בעלות קטנה שלדעתי האישית שווה המון.

ומתי עושים את זה בדיוק?

קודם כל אם את עצמאית/ עובדת מהבית באמת שאין כל בעיה למצוא זמן פנוי במהלך היום ולפנק את עצמך.
אם את יוצאת כל יום בבוקר וחוזרת בערב אז יש כמה אפשרויות- למשל באמצע היום ללכת לשירותים בעבודה ולהקדיש מספר דקות להנאה ולהמשך יום נעים יותר. אפשרות נוספת- כשחוזרים הביתה, אפשר במקלחת.
ואפשר פשוט לעדכן את בן/ת הזוג שאת לוקחת לך זמן איכות אישי- זה ממש בסדר להיות חרמנים אבל לא לרצות לעשות סקס, זה כמובן תלוי ברמת הפתיחות הזוגית שאותה תמיד ניתן לשדרג.
הרבה פעמים הפתרון לבעיות מיניות בין בני הזוג הוא פשוט שכל אחד יחקור את עצמו לבד. אישה שלא מצליחה לחוות אורגזמה עם מישהו אחר בנוכחותה, אישה שגומרת רק עם אביזרים רוטטים, אישה שמעולם לא חוותה אורגזמה. וכן גם ענייני שפיכה מהירה/מעוכבת יכולים להיפתר באמצעות אוננות ותרגול פרקטי לבד.
כנראה שכולם חווים את הבעיות האלו בשלב כזה או אחר. אם אתם רוצים לשנות את התוצאה וליהנות עוד יותר ממה שאתם נהנים היום אז אולי אתם רק צריכים לשנות את הדרך. אם אתם לא בטוחים איך לעשות את זה לבד אז אתם תמיד מוזמנים לפנות אלי וכנראה שהבעיה תיפתר תוך מספר לא רב של מפגשים.
ובנימה אופטימית זאת- לכו תאוננו!

דנה ויינשטיין אורן- מרצה ומאמנת לנוכחות מינית

שתף את הפוסט הזה

אולי יעניין אותך גם

אהבה עצמית

שפשוף נעים

האורגזמה הנשית היא אחד הנושאים המדוברים ביותר בכתבות, ידיעות ובלוגים על מיניות. מה עם האורגזמה הגברית? כמעט ולא מדברים עליה.

קרא עוד »
בלוג

מאהב גדול!

אני יושבת בחדר האימון שלי ומקבלת סמס ממתאמן שהגיע כדי ללמוד איך להיות מאהב טוב יותר עבור אישתו.בתום השעה וחצי

קרא עוד »
בלוג

לגופו של עניין

לפני כחודש וחצי בערך הייתי במסיבת רווקות של אחת החברות הטובות שלי. היה מהמם!! השפית (שלא הכירה אותי לפני כן)

קרא עוד »
Scroll to Top

קורס ייעוץ ואימון למיניות

אני מתרגשת לשתף  שבתאריך 4.3.24 תיפתח תוכנית לימודים בקבוצת 'גומא-גבים' בתחום ייעוץ ואימון למיניות.

אם אתם מאמנים לזוגיות, מטפלים, מגשרים, יועצים זוגיים שרוצים להרחיב את יידיעותיכם והכלים המקצועיים שלכם בתחום המיניות, אני מזמינה אתכם ללחוץ על הכפתור למטה ולקבל פרטים נוספים על התוכנית. 

התוכנית נבנתה לפי שיטת העבודה והמודל שיצרתי ומשלבת כלים מעולם הייעוץ המיני ומעולם האימון ומיועדת למי שכבר עובד/ת עם אנשים ורוצים לתת ערך מוסך במיניות.

מדובר בתוכנית ייחודית שמשלבת מודל הוליסטי להעצמת המיניות ומעניקה כלים פרקטיים לעבודה בשטח. 

הרצאת זום- עד העונג הבא 13.01, ב 20:30